| Madutzzzu a întrebat:

Am un sistem 5.1 si e legat la PC prin 3 mufe adica ( Front Rear si Center/subwoofer). Se aude totul bine dar cand ascult muzica pe net (youtube, trilulilu, etc) se aude doar in Front, doar 2 boxe, fara subwoofer. Stiti cumva cauza?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Conditia pentru a asculta in sistem 5.1 este sa ai semnal de asemenea codat 5.1.
Altfel asculti stereo doar sau mono in doua boxe. Unele sisteme se pot programa pentru a reda semnalul stereo in toate boxele.

| Madutzzzu explică (pentru Arthur):

Vreau sa mai adaug ca inainte pe mozilla se auzea in toate boxele, acum nu se mai aude. Eu folosesc Chrome, se auzea si la el odata dar acum, nimic straight face. se aude bine in internet explorer, dar ala merge nasol