| kilder64 a întrebat:

Am un Sistem home cinema lx3900Sa si mi-am luat un cablu jack cum fac ca imi merg doar 2 boxe si bassu, ma ajutati funda

4 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Cum adică "ţi-ai luat cablu jack"? Fiecare boxă precum şi bass-ul au mufe care intră în DVD player, acolo în spate... Şi de obicei au culori pe ele, precum şi în spatele DVD-ului, ca să ştii unde intră fiecare...

| kilder64 explică (pentru angel74dm):

Am un Home Cinema si Mi L-am pus la PC cu un cablu Jack si merg doar doua boxe si bassu si e 5.1 Si Cablurile Ce Intra in Spate La DVD sunt diferite, si cablu jack 3, 5 are o mufa pentru calc si una Galbena, Intrebare: ar Trebui sa imi iau mufa cu 3 cabluri ALB, ROSU, GALBEN? ca sa mearga tot sistemul?

| angel74dm a răspuns (pentru kilder64):

Păi dacă l-ai pus la PC nu ai ce să-i faci, că PC-ul are doar ieşire 2+1... Eventual să-ţi iei o placă de sunet cu ieşire 5+1. Iar la DVD nu ştiu, probabil trebuie cablu de ăla, nu se potrivesc nefiind ale lui originale. După ce le conectezi, intri la DVD la setări, setări audio, ieşire 5+1 sau dolby digital...

| kilder64 explică:

Am gresit formularea intrebari, am vrut sa spun ca cum sa fac sa imi mearga tot sistemul ca imi merg doar 2 boxe si bassu si am 5 boxe si un bass, am incercat de la telecomanda dar nu pot