| MariusDeejay a întrebat:

Am un smarphone Samsung Galaxy S II dc se descarca mai repede daca il incarc deschis? tin sa precizez ca l-am pus la incarcat cand avea 1% ma tine in rest 3 zile bateria

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Deoarece un telefon cand este deschis, el tot consuma iar daca este la incarcat, bateria nu se poate incarca corespunzator, indicat ar fi sa incarci un telefon cand este inchis.

| HaruArima a răspuns:

Nu stiu exact motivul poate nu exista unul. Unele telefoane se incarca mai bine daca le inchizi in timpul acesta. dar la telefoanele performante cei care le fac se bazeaza pe aspect, programe, aplicatii si nu pe baterie. Consider ca este normal sa dureze atat bateria.