| vladv26 a întrebat:

Salut,de ce mi se descarca asa de repede bateria telefonului, nu fac nimic pe el, l-am incarcat 100% si l-am lasat sa vad cat de repede se descarca nu am facut nimic pe el, si m-a tinut vreo 15-18 ore, deci nici macar o zi nu ma tine incarcat chiar daca nu fac nimic pe el, am Samsung galaxy ace, tin sa mentionez ca bateria este noua am luat-o acum 2-3 zile, ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

Dezactiveaza-i 3G-ul si golește-i memoria.

| AdrenalinTm a răspuns:

Dai luminozitate mai incet inchide 3g wifi bluetoot formateaza o data laso l la incarcat 12 ore asteapta sa sa consume toata si dupa aia pune-o normal la incarcat 2 ore

| miTzuliK93 a răspuns:

Pune Brightness pe 0 pentru inceput. Du-te in Contacte -> Optiuni -> Account -> aici debifeaza background data. De-asemenea te poti duce si in Settings -> Wireless and Networks -> Mobile Networks iar aici dezactivezi Celullar data, Phone data si Mobile data, sau cum s-or mai numi pe Samsungurile astea.

Ai mai putea pune si background sync pe off, dar nu stiu daca ar avea vreun efect consistent. confused

| FatUglyVirgin a răspuns:

Sistemul android consuma baterie, dar nu ar trebui sa tina doar 15 ore, eu am ace plus si tine 2-3 zile fara sa fac nimic pe el

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Iti sugerez sa mergi la un service specializat in asta, cei de acolo te vo ajuta cu siguranta.
Este bine sa nu iti ti telefonul la incarcat pe seara, adica sa il pui cand te culci sa il lasi acolo, pentru ca forteaza bateria.
Cand e 100% il si scoto, nu il mai lasi, asta si in cursul zile, ai grija cand e full sa il scoti.Si sa eviti sa inchizi telefonul de tot.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| Intebarisiraspunsuri a răspuns:

Verifica daca nu e aprins bluetooth sau wifi daca nu este aprins, orice aplicatie de genu' asta poate descarcat telefonul mult mai repede