| Glsukab a întrebat:

Am un Sony Ericsson vivaz, sunt foarte multumit de el cu exceptia faptului ca bateria tine putin in standby tine intre 24-30 de ore maxim daca il mai si folosesc in maxim 4-5 ore e gata bateria am observat ca bateria are o mica gaurica in ea facuta de un surub ceva ma intreb se poate sa tina mai putin si din aceasta cauza? sau ce sfaturi imi dati sa tina mai mult bateria aplicatiile nu le am pornite

1 răspuns:
| Baton a răspuns:

Bateria la orice smart nu tine mai mult de 2 sau 3 zile pentru ca is baterii ca la telefoanele vechi iar toate prostiile din telefon papa mult curent, bluetooth, wifi si alte chestii, de mai stai si pe net ai puso.iti recomand sa iti iei un fel de baterie extyerna cu care poti incarca telefonul de 6 ori fara a sta in priza cu el.