| Deniisze a întrebat:

Am un stick de internet si cand vreau sa intru pe messenger nu ma lasa imi zice ca este o problema de la internet.ce pot sa fac? mi-am schimbat din nou cartela de internet ca am zis ca aceea pe care o am are viteza prea mica dar tot asa imi face.mentionez ca sunt in Italia si am internet de la reteaua wind.prima luna mi-a mers si acum nu imi mai merge deloc.ce-i de facut.si unde pot sa gasesc firewall settings pentru messenger? astept raspuns urgent. scuze de categorie dar asta este cea mai vizionata

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dai la preferences la connection și selectezi connect via proxy server și va merge!

| Deniisze explică (pentru Azµre):

Degeaba,tot nu merge.am incercat mai multe solutii de pe internet si degeaba.nu stiu ce sa ii fac.Am fost si la reteaua wins si mi-a zis ca problema este de la pc, de la nustiuce setari de la mess

| Azµre a răspuns (pentru Deniisze):

Păi alea sunt setările după ce setezi așa dai restart la calculator și vezi să nu ai firewall-ul activat. Sunt 1000 de variante să îl faci să meargă... cel mai bine chemi un coleg, prieten care știe să umble pe calculator să ți-l facă să meargă

| unyckatu a răspuns:

Daca ai TEAMVIEWER til pot repara eu