| gheorghitatelenovelista123 a întrebat:

Am un stick usb care suporta Ready boost. Cu ce ajuta asta calculatorul? Daca am ready boost obtin o performanta mai buna la jocuri.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| PainTech a răspuns:

Salut!

1. ReadyBoost permite folosirea unui Stick ca "memorie RAM".

2. Teoretic da.
Obtii performanta ceva mai buna, dar asta e valabil mai ales pe PC-urile mai vechi.

Performanta realizata cu Ready Boost nu se compara cu performanta data de adaugarea ramilor si scurteaza durata de viata a stick-ului.