| EvelynSch a întrebat:

Am un telefon Allview Viper 1 si mereu cand descarc jocuri de pe Google Play se instaleaza direct pe SD CARD. E posibil sa fac cumva sa se instaleze in memoria interna? Nu gasesc setarile specifice.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca s-ar duce in memoria interna, care si asa nu este prea mare, nu ai putea descarca decat 1-2 jocuri.Acolo se duc aplicatiile, care ajuta la o buna functionare a telefonului.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E chiar indicat sa se duca pe card! Nu vad logica!

| antiacta33 a răspuns:

Multe persoane vor ca jocurile sa se puna pe card iar telefoanele lor nu le permite asta. O metoda ca sa pui jocurile sa se instaleze in memoria interna ar fi, dar ai nevoie de root si nu este prea indicat sa faci sa se instaleze in memoria interna daca nu ai multa memorie!