| bybyka_7356 a întrebat:

Am un telefon cu android si as vrea sa citesc carti de pe el. Este posibil sa reusesc. Si daca da, cum?

5 răspunsuri:
| messingaround a răspuns:

Iti descarci aplicatia "Aldiko" iar apoi iti descarci cartile, dar sunt doar in engleza. Funda?

| ticataca a răspuns:

Cam orice telefon cu android poate "citi" carti in format electronic. Daca nu o face nativ o poti face prin termediul unor aplicatii care stiu sa deschida formatele ebook. Nu-ti mai ramane decat sa cauti carti in ormat electronic, sa le descarci si sa te bucuri de ele. Exista si eBook-uri gratuite, dar si de cumparat. Cateva idei poti vedea si aici: http://bit.ly/YmYo3P

| RevistaAIO a răspuns:

Este simplu tot ce ai nevoie este o carte in format PDF sau ePub si un program de citit carti (Eu folosesc Moon Reader, se poate achizitiona din Google Play) dupa care pui cartea PDF sau ePub in telefon, intri in Moon Reader sau alt program de citit carti si cauti cartea dupa care o poti citi! Succes

| bybyka_7356 explică:

Cum pot sa îmi fac o carte in format ePub? P.S. multumesc pentru raspunsuri.

| gaby31cgc a răspuns:

Salut cel mai bun program de la Microsoft. il gasesti in Google Play
" Office Mobile for Office 365 "