| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Am un telefon Nokia 6120c l-am luat de la cineva si mi-a spus ca are softul dus si ca ma costa 25-30 lei sa-l fac dar numi garanteaza ca ma tine mult facut.Cand aprind telefonul da sa se aprinda apoi apare o lumina gri pe ecran si asa sta.De la soft pot sa fie simptomele astea? Si la reparat ce fac la telefon schimba vreo piesa din el sau?

1 răspuns:
| geo691 a răspuns:

Da e de la soft poti sa il faci si nu o sa ai probleme eu am avut aceleasi simtome. Asa fac Nokia in majoritatea cazurilor. Nu umbla la nici o piesa nici nu il desface si probabil ti-l face pe loc.