| madboy8 a întrebat:

Salutare!

Am cautat raspunsuri la ceea ce ma framanta si nu am gasit.
Am un Nokia n73 "busit" (cand il aprind ramane emblema cu nokia pe ecran iar luminile raman tot aprinse) si as dori sa instalez softul din nou pentru ca sunt sigur ca aceasta este problema.
Chestia este ca, telefonul fiind "stins" nu o pot face!

Aveti vreun sfat cum as putea sa procedez? Nu vreau sa ma duc cu el la reparat deoarece stiu de ce face asa.

Vre-o idee?

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Pai trebuie sa ai o interfata pentru conectare la PC. Prin cablul de date nu stiu daca merge sa-l resoftezi. Fiind ecranul si tastatura "aprinse" inseamna ca se alimenteaza, deci nu este oprit si incarca softul doar pana la o limita. Comenzile de resoftarea se fac de pe calculator.