| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Nokia 6500 classic si am o problema se aude foarte incet difuzorul cel mic buzzerul in care trebuie sa se aude cand este tinul la ureche, si intrebarea stie cineva ce poate avea? a mai avut cineva aceasta problema? pentru ca imi pot comanda piesa si sa o montez singur, pentru ca ma pricep, am schimbat multe piese la telefoane. Multumesc

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Pai tocmai ca te pricepi, nu pricep de ce nu pricepi ca se pricep toti priceputii a repara cu priceperea lor telefoane.Glumesc,posibil sa fie infundat, imbacsit difuzorul cu praf, ceva. Daca nu trebuie inlocuita capsula telefonului posibil membrana difuzorului sa desprins bobina de pe ea.Bafta

| rogi28 a răspuns:

Mai e posibil sa fie bucsita cu pilitura de fier si in cazul dat membrana se prinde intre magnetul difuzorului si pilitura atrasa de acest magnet, incearca sa il deschizi si sa il curati daca e ceva de genul acesta