| ioana12345 a întrebat:

Am un telefon Riviera R21.Nu-mi merge deloc internetul mobil chiar daca am si optiune cu internet. Ce setari trebuie facute din telefon ca sa mearga?
multumesc
funda

Răspuns Câştigător
| PengiunS a răspuns:

Intri aici http://www.orange.ro/setari-telefoane/index.html introduci numarul tau de telefon apesi pe continua dupa care selectezi modelul telefonului, apesi iar continua si o sa iti apara Setari pentru Internet, Setari MMS etc, o sa iti apara sa dai Setari automate sau Setari Manuale, la Setari pentru internet apasa pe setari manuale si o sa iti explice pas cu pas ce sa faci pentru a configura setarile la internet.

| ioana12345 explică (pentru PengiunS):

Mersiiii...mergee:*love struck

| PengiunS a răspuns (pentru ioana12345):

N-ai pentru ce

12 răspunsuri:
| Bianca_Andreea_Dobrean_1983 a răspuns:

Care trebuie sa fie parola pe care trebuie sa o pui ca sa vezi mesajul?

| ioana12345 explică (pentru Bianca_Andreea_Dobrean_1983):

0 sau 0000

| Bianca_Andreea_Dobrean_1983 a răspuns (pentru ioana12345):

Mersii mult...merge:*

| Bianca_Andreea_Dobrean_1983 a răspuns (pentru Bianca_Andreea_Dobrean_1983):

Auzi dar merge foarte putin apoi imi da eroare retea...ce sa fac ca sa mearga din nou?

| nikkaa a răspuns:

Salut! dar pentru WLAN (tot pe riviera R21) ce setari trebuie sa fac sa mearga internetul? Am incercat sa dau cautare retea wireless, am ales reteaua, i-am dat connect, introdus parola, dar nu m-a conectat, desi mesajul a fost de SUCCES. In ecranul de standby imi apare 'Invalid WLAN'.

| MariusGabriel a răspuns (pentru nikkaa):

Menu>Conectivity>WLAN>ai incercat sa-i dai enable WLAN?

| loredana007 a răspuns:

Ce ai facut in legatura cu setarile ca eu am intrat pe Orange, si nu imi gaseste marca telefonului, mersi si scuze de deranj

| ioana12345 explică (pentru loredana007):

Nici eu nu aveam telefonul in lista. am pus unul(oricare) din lista nu conteaza.happy