| SimplyTheBest a întrebat:

Am un telefon Samsung GT s5230. toate bune si frumoase pa cand,, de ieri nu mai imi recunoaste cardul (micro SD). il am de un an, si nu a avut nici o problema tot cardul asta l'am folosit pana acum, dar acum nu mi'l mai recunoaste. Ajutati`ma! dau funda!

Răspuns Câştigător
| dragos1294 a răspuns:

Incearca sa pui cardul in alt telefon si vezi daca il recunoaste sau pune alt card la tine in telefon si vezi daca citeste daca nu citeste telefonul dul la garantie, si eu am tot gt s5230 si tot problema asta dar nu mai folosesc card la el si cam tot de un an de cand l.am cumparat am problema asta

| SimplyTheBest explică (pentru dragos1294):

Mersii.am incercat cu alt card in tellu meu si mergeee :X.ce bineee, m-am speriat ca este stricat tellu.

5 răspunsuri:
| SimplyTheBest explică:

soryy "pe cand "!

| SimplyTheBest explică:

" pe cand" vroiam sa scriu.

| musso88 a răspuns:

Salut, am si eu aceeasi problema singura solutie e sa schimbi placa de baza!

| Tech_3646 a răspuns:

Incearca sa verifici daca cardul este bun: conecteaza-l la un calculator prin intermediul unui cititor de carduri. Eventual formateaza-l, daca este recunoscut. Daca nu ai acces la asa ceva, incearca sa il pui in alt telefon. Cardurile astea nu tin o viata happy