| DjSannan a întrebat:

Am un card MicroSD de 1 GB pentru telefon,ieri cand am pus cardul in telefon nu mi-l mai recunoaste deci nu mai imi apare nimic, ce se poate face sa recunoasca din nou cardul(precizez ca pana acum am folosit acel card si nu am avut probleme cu el)

Răspuns Câştigător
| lion112 a răspuns:

Salut!
Ai 4 variante care pot duce la aceasta situatie:
1. cardul tau este corupt si de aceea nu il mai recunoaste (solutie:formateazal de pe pc)
2.cardul este defect si in acest caz nu ai ce sa mai faci (solutie: cumpara aptu)
3. A aparut o eroare in softu telefonului si trebuie resoftat
(incearca alte carduri in acelasi tel sa vezi daca merg daca nu du telefonul la servis )
4. Slotul telefonului de MicroSD s-a defectat (incearca alte carduri in acelasi tel sa vezi daca merg daca nu du telefonul la servis)
*nu cred ca o sa il poata repara pentru ultimul lucru*

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate-l si mai baga-l iar. Poate ai si probleme de contact.