| mary554 a întrebat:

Am un telefon Samsung S5230 si nu am wi-fi! As vrea sa adaug firmwave Android la el doar ca vreau sa aflu daca se adauga si wi-fi si daca nu sunt multumita pot sa il schimb! Intrebarle mele sunt Cand imi schimb firmwave-ul android o sa am pe telefon wi-fi si dupa ce nu mai vreau firmwave pot sa imi refac tema?

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Wi-fi este o componente, nu o poti adauga doar schimband softul. Nu poti pune Android si nici adauga wi-fi.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Doar Samsung Star Wi-Fi (S5230W) are receptor Wi-Fi. (acesta este "o piesa" integrata in telefon si nu poate fi activata.

Nu poti baga android pe acest model de telefon pentru ca nu are cerintele necesare pentru android.

Schimba telefonul daca vrei wi-fi si/sau android.

| MariusF23 a răspuns:

Iti dau eu la schimb un LG A200 happy

| dulgherunicu a răspuns:

Daca vrei sa ai wifi trebuie sa schimbi placa de baza cu una de sa. 5230w

| TheKillerTK a răspuns:

Poti adauga android! Este o teme.Trebuie sa faci firmwarul, faci un folder res in my file iar apoi copiezi tema in el. Dupa acea instalezi patchul. Uite aici un tutorial
http://killtheflow.eu/tutorial-resoftare-samsung-s5230-revizuit/