| leonardrd a întrebat:

Am un telefon Samsung s5230 star si as vrea sa instalez android pe el sau ceva de genul android(sa mearga pou poate). Multumesc,

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se poate instala Android ( şi nici alt sistem de operare ) pe acest model de telefon!

Oricum, nici NU ar "duce" un sistem de operare deoarece telefonul este foarte SLAB - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_s5230_star-2739.php

Toate cele bune.

| horia2012 a răspuns:

5230 nu are sistem de operare.
Nu se poate instala Android pe el.

| Vvistula a răspuns:

Nu ai cum sa instalezi fiecare telefon este facut pentru un anumit sistem de operare, al tau are sistem propriu nu ai ce sa faci

| leonardrd explică (pentru Vvistula):

Si care este sistemul lui propriu? Si merge pou pe el?

| Vvistula a răspuns:

Nu merge niciun joc care din play store nu ai ce sa faci i-a jocuri cu calul de date de pe net din astea cu java sau asa ceva.

| leonardrd explică (pentru Vvistula):

Pai daca il iu cu cablul de date merge pou?

| Vvistula a răspuns (pentru leonardrd):

Nu ITI MERGE, poti sa il iei da il iei degeaba ca nu o sa mearga

| leonardrd explică (pentru Vvistula):

Atunci ceva de genul lui pou! sau link pentru pc!