| Ilinca a întrebat:

Am un telefon Samsung S5560i. Are bluetooth. Si in calculator am bluetooth. Cum fac sa trimit/primesc fisiere cu ajutorul aplicatiei bluetooth tinand cont ca nu am nici un cd de instalare a vreunui program?

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Daca navigand la Start -> Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Device Manager (din meniul din stanga), nu poti gasi niciun dispozitiv de tip bluetooth, va trebui sa descarci (si instalezi) driverele corespunzatoare de pe siteul producatorului (notebook-ului tau).

Deasemenea laptopul poate avea si un comutator special pentru activarea si dezactivarea functiei bluetooth. Pentru a descoperii daca acest comutator exista sau nu, te sfatuiesc sa cauti urmatorul simbol la nivelul inscriptiilor de pe carcasa: http://stiri.it/imagini/bluetooth-logo.jpg

Succes! :)