| liitle a întrebat:

Am un telefon xperia p. L.am scapat in apa, acum l.am uscat si faza e ca l.am bagat la incarcat si gen se aprinde un beculet rosu si se incarca vreo 5 minute dupa aia se stinge. cred ca nu face contact. ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Ce inseamna :"l am uscat"? telefonul trebuie desfacut si uscata fiecare component apoi pus la incarcat ca degeaba il usuci pe afara cand inauntru el e plin de apa pe circuite

| liitle explică (pentru shannygelu):

Telefonul xperia nu se desface decat in sevice. e ca iphone-ul.

| shannygelu a răspuns (pentru liitle):

Atunci in service trebuie sa l duci prima de al pune la incarcat si capacul de la spate se desface numai ca e lipit pe margine