| YuNaBi2 a întrebat:

Buna, tuturor! Am si eu telefon marca Huawei din 2015. Nu l-am mai folosit din 2017-2018, as vrea sa stiu daca il mai pot deschide si cum. L-am bagat la incarcat, dar se aprinde doar un beculet rosu care imi aparea cand se incarca inainte, pe ecran nu apare acum nicio iconita. Astept parerile voastre. Multumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bateria e terminata. Mai lasa-l totusi la incarcat si incearca sa-l deschizi mai tarziu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa il lasi cel putin 5 ore la incarcat, sau lasa l toata noaptea la incarcat si verifica l maine dimineata, daca nu se va deschide nici după ce stă la încarcat atunci ori bateria trebuie schimbată cu una nouă, ori are alte defecte, i ti dai seama ca decind nu l ai mai folosit s-a defectat de tot

| YuNaBi2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar daca reusesc sa il deschid sau schimb bateria imi raman salvate toate informatiile pe care le aveam inainte in telefon?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru YuNaBi2):

Da