| Andrei123w a întrebat:

Am un televizor Toshiba, azi l-am scos din priza spre seara cand l-am bagat rooterul ala de canale sau cum s-o nu-mi mergea dar televizorul era stins. L-am aprins din spate de la butoane dar era pe mono, am incercat sa schimb dar imi zicea"blocare comenzi" ce pot face si ce naiba are?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu trebuie apasate toate butoanele, anapoda!
Televizorul se porneste bagandu-l in priza si asteptand pana ce se incarca soft-ul (programul de lucru), timp de cca. 1 minut. Cand Led-ul este aprins pe frontul televizorului, il pornesti de la telecomanda, normal.
Daca Led-ul nu este aprins, atunci cauti butonul de pornire conform MANUALULUI DE UTILIZARE.

Cand iti apare afisare pe ecran, atunci televizorul este pornit.
Alegi intrarea de semnal dorit si trebuie sa porneasca programele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce televizor este, cu tub?

| Zack_Dudu_1989 a răspuns:

Mai puteți accesa menu? Ar fi ok un reset de fabrica.