| AlexandrulS a întrebat:

Am un xperia x10i si am bagat ieri versiunea 2. 3 de android si nu mai stiu cum sa fac sa bag de pe calculator pe card direct aplicatii fara android market. ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

In primul rand, trebuie sa selectezi optiunea de a instala programe non market(allow non market apps).se gaseste la :setari\aplicatii-exact prima rubrica.bifezi casuta.
in al doi-lea rand, tot la aplicatii, ultima rubrica(dezvoltare)selectezi permisiunea locatiilor fictive.bifezi casuta.in acest fel poti sa instalezi aplicatii din diverse surse,altele decat google play.
daca nu stii cum se copiaza fisiere din pc catre telefon:--introduci usb in pc,introduci usb in telefon, se deschide o notificare -usb conectat, selectati pentru a copia fisiere\activati stocarea usb, dupa care poti sa transferi orice fisier, dintr-o parte in alta si invers.transferi o applicatie in cardul de memorie, dezactivezi stocarea usb, scoti cablul din telefon, cauti aplicatia care tocmai ai transferat-o si o instalezi.
Sper ca ai inteles, pentru ca ti-am explicat exact ca unui copil de gradinita.