| Cheloo_4836 a întrebat:

Am unu calculator care de o saptamana de cand i-am instalat windows xp sp3 am instalat si antivirusul avast cu licenta pe un an.Imi apare in continuu virus sau o amenintare nu stiu de ce "c:/windows/system32.rim" ceva de genu si mai multe si le blocheaza sau le da in carantina.Inainte nu facea asa ceva.Am instalat windows 7 si nu face nicio problema apoi am reinstalat windows xp la loc si tot degeaba tot asa imi apare. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| wid0wm4ker a răspuns:

Sa incerci alta copie de winxp. aia e distrusa. happy bafta. stai pe 7 happy

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

In xp ai virus ...in 7 nu!

| jhonny999 a răspuns:

Prin Reinstalare nu poti scapa de virusi,ruleaza mai multi antivirusi,si scaneaza PC ca sa scapi de virusi care te-au infestat.[Antivirusi ii rulezi pe rand nu doi deodata]Ca sa ii dezinstalezi usor fara probleme iti recomand APP REMOVER pentru dezinstalare suite de securitate. ca antivirusi pentru scanare iti recomand,Bullguard, Kasperski, F-Secure. dupa aceea iti faci o instalare pe curat si n-o sa mai ai probleme.pentru a elimina orice suspiciune scaneaza Windowsul. In timpul devirusari adauga si ram la scanare, ca daca ai ramul virusat dupa instalare se restabileste iar.Recomandare in timpul devirusari opreste System Restore pentru a nu isi creea point restore.Si pe viitor incearca sa uiti de avast caci ce este gratis nu este suficient,mai bine incearca sa flolosesti cu licenta trial ruland, cate unul in fiecare luna, si vei fi mai in siguranta. Daca ai nelamuriri dai un mesaj.

| Cheloo_4836 explică:

Am instalat eset nod 32 si nu mai facea nimic dar totusi windows 7 mi-a rezolvat problema.winking