| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat antivirusul Avast dar vreau sa stiu daca o sa fie o problema daca il folosec pe windows 10 pentru ca am deja un antivirus care vine default cu el?

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu e o problema. windows defender e o castana si tu ai instalat o alta castana.
cauta un antivirus adevarat ca dupa aceea plangeti langa pc cand il infectati.

| FoxyMyHero a răspuns:

Nu este bine sa folosesti mai multe antivirusuri pe acelasi calculator pentru ``se vor bate`` intr-un fel, intelegi? Daca ai deja unul este destul, isi va face treaba nu are nevoie de ajutor happy

| SweetStrawberry a răspuns:

Eu acum am windows xp si il am si acum.La inceput aveam un antivirus demo/trial, si se numea Norton si l-am avut cam termen de 30 de zile(o luna). Dupa o luna am primit o notificare ca a expirat valabilitatea antivirusului si ca trebuie sa cumpar unul full si ca exemplu era tot Norton, dar variata completa.Dar nu mi l-am luat.Mama a primit de la un coleg de munca un CD pe care era instalat programul Avast si l-a bagat.
Eu zic ca nu e bine sa ruleze 2 antivirusi pe calculator, pentru ca fiecare ruleaza intr-un fel si probabil vor strica cumva calculatorul

| anonim_4396 explică (pentru SweetStrawberry):

Stiu ca nu e bine dar cum sa il opresc cel care il am instalat deja ca nu pot sa il dezinstalez ca a venit cu windows-ul.

| SweetStrawberry a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea stiu.La mine primul a expirat dupa un timp ca era trial.Dar al tau e sau nu trial?

| anonim_4396 explică (pentru SweetStrawberry):

Este un antivirus care vine la fiecare calculator cu windows 10.

| SweetStrawberry a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa mergi la un centru IT si sa intrebi daca e inregula ca eu nu stiu

| Budureanu_Catalin_1999 a răspuns:

Nu are nici o problema findca windows 10 are un antivirus care este slab

| anonim_4396 explică (pentru Budureanu_Catalin_1999):

Dar am intrebat daca va fi o problema daca il instalez pentru ca deja il am pe de default nu daca este antivirusul de pe windows 10 slab ca stiu asta deja de asta imi instalez altul happy