| SkyWaves a întrebat:

Am urmat recomandarea cuiva si am ales alt PC de Gaming de pe cel.ro. E fara sistem de operare ptc stiu sa il instalez eu. Ce ziceti?: https://m. cel.ro/calculatoare-desktop/pc-gaming-diaxxa-light-Intel -core-i3-9100f-3-60ghz-1tbplus-ssd-240-gb-8gb-ddr4-rx-58 0-8gb-pMyM0MDApMw-l/#wait

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Garaj, altex, media, vinat resigilate eventual. Cit de greu era sa vii de la inceput si sa zici "Bai, am un buget de maxim 2500 RON si vreau cel mai bun sistem de gaming care se poate face in banii astia, cu componente noi" sau ceva de genul. Sisteme de gaming serioase la preturi decente, care au fost folosite in sali de net - si intretinute bine, si cu componente de calitate - gasesti pana in 2000 RON. Uite, ca idee: https://www.olx.ro/......c8PqV.html sau https://www.pcmadd.com/......0-sff.html la care ii pui o placa video.;)

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

SUB NICI O FORMA, NIMENI SANATOS LA CAP NU CUMPARA NIMIC DE PE CEL! Sint tone de review-uri negative, nu are nimeni personal cu Cel, ca asa o sa gasesti review-uri negative si la PcGarage, si la Altex, si cam la orice magazin online/offline posibil. Cel.ro sunt sinistri. Ca sa iti raspund pe subiect, sistemul ala nu ar fi chiar asa de dezastru, doar ca oamenii lichideaza stocuri de componente care incep sa devina depasite si mai ales sunt foarte cunoscuti ca fiind niste mizerabili cand e vorba de garantii.

| SkyWaves explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai si de pe ce site ai sugera sa cumpar?

| SkyWaves explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai si ce PC GAMING imi recomazi nou suma maxima fiind 2500?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkyWaves):

E pacatos rau bugetul de 2500. Ca sa iti recomand ceva trebuie sa imi spui si ce componente poti pastra din calculatorul actual. Poate se poate folosi carcasa, chiar si sursa, eventual un hard disc. Daca discutam de 2500 e important fiecare surub din ala vechi pe care il poti pastra si folosi pentru sistemul nou.winking

| SkyWaves explică (pentru GabiDumitrescu):

PC-ul vechi nu e bun de nimic. Il am de 7 ani si nu l-am mai folosit de 2 ani. Il mai tin ca sa instalez windows 10 pe un stick.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkyWaves):

Si al meu are placa de baza/procesor din 2012 si isi face treaba cu brio. Macar carcasa si poate sursa le poti folosi. De aia te intreb, nu ca sa rid de ce sistem ai tu din 1900 toamna. Ideea e sa poti sa faci un sistem nou cit mai bun cu putinta in limitele banilor si componentelor din ala vechi.winking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkyWaves):

Garaj, altex, media, vinat resigilate eventual. Cit de greu era sa vii de la inceput si sa zici "Bai, am un buget de maxim 2500 RON si vreau cel mai bun sistem de gaming care se poate face in banii astia, cu componente noi" sau ceva de genul. Sisteme de gaming serioase la preturi decente, care au fost folosite in sali de net - si intretinute bine, si cu componente de calitate - gasesti pana in 2000 RON. Uite, ca idee: https://www.olx.ro/......c8PqV.html sau https://www.pcmadd.com/......0-sff.html la care ii pui o placa video.;)

Răspuns utilizator avertizat
| SkyWaves explică:

Asta e linkul nu stiu dc nu s-a trimis bine https://m.cel.ro/......0MDApMw-l/