| anonim_4396 a întrebat:

Am varsat apa pe tastatura laptopului fiind constient de acest lucru,nu am facut nimic[Prostie curata din partea mea], dupa aproximativ 5 secunde,tastatura mi-a luat-o razna, apasam pe un buton si scria 10, nestiind ce sa fac l-am inchis, a doua zi l-am lasat si s-a incalzit puternic si s-a evaporat apa,dar unele taste nu imi merg : h,y, f9 si 6. Ce as putea face? Am garantie al el dar nu cred ca mi-l poate repara fiindca nu dispunde de o eroare din fabrica. O tastatura noua cat ar costa? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

La ce te astepti cand versi apa pe tastatura? sa se transforme intr un poney roz si sa cante manele? naaa...normal ca nu mai merge.
ia garantia si fa un foc de tabara cu ea, nu ai ce face...
o tastatura poate fii intre 10 si 600 lei
acum depinde de care vrei
sunt alea fara fir, prin bluetooth
apoi alea siliconate elastice (sunt bune si cand versi apa pe ele)
aia normala de pc
alea gen "touch screen"
etc

incearca aici http://www.emag.ro/tastaturi

si ai grija data viitoare.
ps: cumpara una noua

funda?

| vRawr a răspuns (pentru TreiSurori):

Am laptop, poate, printr-un miracol cu putin lucru mecanic pe acolo se rezolva.
Gandirea mea

1 răspuns: