| anonim_4396 a întrebat:

Am varsat din greseala apa pe tastatura laptopului si nu mai merg butoanele b v si space. Daca ma duc cu laptopul la service se mai pot repara? Si inca o intrebare.pot cumva sa schimb controalele de ex. butonul space sa il schimb pe unul functional pe care nu il mai folosesc? Va rog ajutati-ma sunt disperat sad Ofer funda sad

6 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Da, se poate repara, se pare ca ti-s-a stricat tastatura. In cel mai bun caz se repara (curata controalele de sub tastele care nu mai functioneaza) sau se schimba tastatura cu totul.

| Nelu62 a răspuns:

Pentru schimbarea functiei tastelor:
http://www.cnet.ro/2011/03/09/keytweak-keyboard-remapper/

| j1NNNx a răspuns:

Da, il poti duce la reparat si tot acolo probabil iti face si controalele happy

| anonim_4396 explică (pentru j1NNNx):

Daca mi-l repara eu de ce sa mai schimb si controalele? lol

| marin81 a răspuns:

Ai putea sa iti cumperi o tastatura si sa o cuplezi la laptop/

| anonim_4396 explică (pentru marin81):

Si cum fac sa pun butonul space pe alte butoane de la tastatura adica eu vreau sa setez space pe unul dintre butoanele de pe tastatura numerica unde intru sa fac asta ca stiu ca merge sad