| Dogfather a întrebat:

Am voie cu 2 laptopuri in bagajul de mana in avion? Este vorba de avion USA. Ma duc acolo cu laptopul meu si as vrea sa-mi mai cumpar unul cand ma intorc. Mi-e frica sa-l pun in bagajul din cala, se stie cum se izbesc bagajele din cala.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine este sa intrebi compania aviatica cu care vei calatori la intoarcere, fiecare are reguli proprii privind bagajele de mana.

| LucaTheodor a răspuns:

Da, ai voie.
Daca le pui intr-o geanta fiecare platesti cealalta geanta, dar daca le pui in acceasi geanta pe ambele se pot deteriora laptop-urile.
Acum depinde si de companie.
Cel mai sigur* si recomandat ar fi sa intrebi transportatorul. Fiecare linie aeriana are cate o politica.