| ZOUKYE a întrebat:

Am Windows 7 Ultimate....De o vreme nu imi mai merge sunetul la Pc..Placa audio am schimbat-o am instalat si driverul dar nimk.Am bagat boxele si am da pe o frecventa de radio sa vad daca merg.Ele mergeau.Ce sa fac? L-am dus si la reparat dar ala a facut ce a facut si tot nu se aude.crying(

6 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Incearca si varianta urmatoare;:Start>run[executare] scrii comanda: services.msc,si dai ok iti va afisa toate sevicile ce ruleaza in Windows, cauti seviciul Windows Audio, click dreapta pe el il treci pe automat si dai ok.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Păi după ce la "reparat", nu ţi-a făcut o "probă"?

E cam dubios aspectul, bănuiesc că driver-ul la placa video nu l-ai "luat" de pe net...

Ar PUTEA fi din placa de bază, bănuiesc că ai verificat setările şi cablurile, precum şi modul de fixare a plăcii de sunet...

| ZOUKYE explică (pentru bursuc001):

A facut si la el se auzea. driverlul il am de pe Cd Original....Si tot ce ai sps tu sunt bine puse si e totul bine.Ideea e ca ceva nu face conexiunea sau nu stiu...

| bursuc001 a răspuns (pentru ZOUKYE):

În aceste condiţii e posibil să nu facă contactul cum trebuie în slotul în care e pusă placa de sunet, deoarece la service a mers şi în timpul transportului ( către casă ) s-a mişcat...

Ori e vreo altă piesă pe placa de bază care nu face conexiunea corect...

Eventual să încerci să montezi placa de sunet în alt slot PCI, e posibil ca slotul să fie de vină şi în altul să meargă!

| MihaiEddy93 a răspuns:

Trebuie sa instalezi o versiune mai veche a driverului audio. Cauta pe net driverul audio pentru modelul tau de pc. Daca tot nu merge, e foarte posibil sa fie PCul tau virusat si te sfatuiesc sa reinstalezi windowsul.

| UFO03 a răspuns:

Salut.
1.ar putea fi zgariat cd verifica si incerca sa copii driverul de pe net(foloseste programul everest pentru a vedea cum se num placa audio)
2.incerca sa-ti reinstalezi win...sau incerca o curatare de virusi.