| mariusemy a întrebat:

Am wireless pe laptop si prind de la un rooter din casa, as vrea sa stiu daca intru pe ceva cu plata de pe laptop cu wireless imi vine tot pe factura abonamentului sau este gratis pin wireles sa poti face orice fara cost? va rog mult spuneti-mi,

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci, ca sa intelegi cum sta treaba. Tu ai un abonament de net, cate are o taxa fixa pe luna. Nu conteaza ca ai sau nu router, nu-i te taxeaza nimeni pentru asta.

Pe net orice e cu taxa se achita prin diverse metode de placa precum paypal, card online, sms, ordin de plata, transfer bancar sau mai stiu eu ce metode. Niciun ISP nu are treaba cu platile online si nicio plata online nu are treaba cu ISP tau

8 răspunsuri:
| TheSmith a răspuns:

Cel care detine router-ul plateste!

| suntserios a răspuns (pentru TheSmith):

Ce plateste?

| TheSmith a răspuns (pentru suntserios):

Factura la internet atat!

| King18name a răspuns:

Nu inteleg exact ce vrei sa zici! Dar daca te referi la ce cred eu, > Nu te costa nimic ca sa folosesti internetul pe laptop prin wireless! platesti normal, cat e abonamentul!winking

| MrLoveLife a răspuns:

Nu ai treaba ma.Cel care detine rooteru plateste. Daca el nu are parola...ca in cazul tau se pot conecta multi altii...

| Lory_Naty_1996 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu vine e gratis eu am descarcat mii de chestii si nu mi-a venit niciun cost. happy

| MrDrey a răspuns:

Ori iti vine pe factura de la abonament ori nu poti sa intri.

| suntserios a răspuns (pentru MrDrey):

Absolut nimic nu vine pe facura la abonament niciodata.