| Radeas1 a întrebat:

"Antivirusul e un virus". Sunteti de acord cu aceasata afirmatie?

17 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Antivirusul nu este un virus

| pozeanimate a răspuns:

Antivirusul e o chestie care unii fac bani cu ele si lumea crede ca ii protejeaza.
daca NASA nu e protejata de hakeri, ce sa mai zicem de un simplu utilizator de pc

Răspuns utilizator avertizat
| charleslouboutin a răspuns:

Antivirusul e inutil. Nimic mai mult.

| Radeas1 explică (pentru charleslouboutin):

Singurul care are dreptate din toti cei de aici. Este inutil pentru ca virusul mereu e cu un pas inaintea antivirusul si il poate detrona cand vrea.Nici un antivirus nu o sa prinda virusii niciodata.

| vampir004 a răspuns (pentru Radeas1):

Ai dreptate si eu foloseam antivirus si de cand numai am imi merge calculatorul destul de bine dar cand il aveam numai de probleme dadeam

| Radeas1 explică:

Exact. Cu antivirusul scanezi, faci ce vrei dar normal ca cei care fac un antivirus fac si virusii.

| Papillon09 a răspuns (pentru Radeas1):

Asa este, cei care au facut virusii au facut automat si antivirusi. Trebuie sa existe o problema ca sa te gandesti la rezolvarea ei si sa creezi ceva care sa rezolve problema, asa si cu virusii, trebuia sa existe ceva rau ca sa poata sa existe ceva care sa te scape de acel rau. Trebuie sa existe boala ca sa existe si remediul. happy

| Nolifenodeath a răspuns:

Anti ti-e ce iti spune?
ANTI- Element de compunere însemnând „împotrivă", „în contră", „opus".
Deci anti inseamna nu exemplu:Anti viata - a muri, anti crestin a nu crede in dumnezeu, vesta anti glont respinge glontu, http://www.youtube.com/watch?v=-3oDFPfMpxQ

| SSWK a răspuns:

E ca si cum ai spune: "Prostul este tot un destept" - ceea ce-i un nonsens.

| Kryss13 a răspuns:

Nu, pentru ca antivirusul te scapa de virusi dar este un virus in sensul ca iti merge calculatorul greu

| AndreiAs02 a răspuns:

Nu,e gresit.

| Radeas1 explică (pentru AndreiAs02):

Argumenteaza.

| AndreiAs02 a răspuns (pentru Radeas1):

Antivirusul te scapa de virusi si nu e si el unul.

| Radeas1 explică (pentru AndreiAs02):

Nu este adevarat. Eu sunt singurul care am observat ca Windowsul PC-ului meu tine mai mult fara un antivirus?

| vladuut a răspuns:

Antivirusul e un program care te scapa de virusi! Iar virusul iti distruge ce ai in calculator! multumit? Funda?

| Dyenutzaaaaaaa a răspuns:

Nu chiar daca unele antivirusuri nu st chiar asa de bune te scapa de virusi dar din astia mai slabi dar unii st folositori asa ca aceasta afirmatie nu este corecta anti inseamna contra fara si vine de la sin inteles fara virusi. Funda?