| anonimm_8539 a întrebat:

Aparatele de fotografiat ne arata exact cum suntem in realitate? ma refer la diferite aparate nu doar aceeasi marca

Răspuns Câştigător
| Ana213 a răspuns:

Nu, oamenii de stiinta au calculat ca ochiul uman are` 18 mb pixeli, insa nu felul ala de pixeli mult mai curati, deci poti face poza cu orice aparat nu va reda niciodata ceea ce vezi cu ochii.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar fizicul.

| Gizăz a răspuns:

Chiar deloc, mi s-a spus de multe ori că arăt mult mai bine în realitate decât în poze. Unii pur şi simplu nu sunt fotogenici, asta pe plan fizic. Pe plan sufletesc cred că doar fotografiile luate prin surprindere pot da un indiciu despre adevărata noastră natură, altfel ne punem măştile de toată ziua şi pozăm ca nişte statui fără viaţă.

| Flav a răspuns:

Depinde, daca esti fata sau nu.

| wanda a răspuns:

arata bine in poze)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ne arata ca in realitate, ci mai frumosi ca in realitate. la peisaje insa e invers, sunt mai frumoase in realitate ca in poza.