| Wrufloukel a întrebat:

Are ceva dacă am dual boot pe calculator? Menționez că am două harduri!

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Nu stiu daca are ceva dar mai bine faci un raid0 daca ai doua hardiskuri

| Wrufloukel explică (pentru SouLIce):

Cum adica, mai bine faci un raid dacă ai două harduri? La ce te referi?

| SouLIce a răspuns:

Adica daca ai doua sau mai multe hard diskuri facu un raid0 si vor aparea ca un singur hard disk dar se va insuma capacitatea lor

| Wrufloukel explică (pentru SouLIce):

Am activat din bios funcția AHCI care este de o mie de ori mai rapidă comparative cu raid indifferent de situație caz etc! Mai ales la protecția asupra datelor AHCI este cea mai buna metodă!