| CristiB93 a întrebat:

Are ceva daca sting laptopul de la buton,adica tin apasat pana se stinge, se poate strica?

7 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Laptopul (partea hardware) e putin probabil sa fie afectat de acest lucru, e ca si cum s-ar intrerupe energia electrica din oricare alt motiv. Dar nu e recomandabil sa faci acest lucru pentru ca risti sa destabilizezi partea software.

| 000MadMAX000 a răspuns:

Da exista posibilitatea de a se strica.La fel e si la desktop.

| al3xander a răspuns:

Nu este bine pentru ca tu e ca si cum il fortezi sa se inchida. de ce nu-l inchizi normal din start?

| WhiteLife a răspuns:

Nu, daca nu o faci prea des.

| BuGz a răspuns:

NU nu se pate striaca!
Dar nu inteleg de ce ai face asa?
Cel imi bine l-ai inchide normal sau ai lasa jos capacul ( ecranul )

| Cuvântul1 a răspuns:

Daca tot il stingi asa de la un timp se strica, sa-r putea candva sa nu ti se mai aprinda.

| raullik007 a răspuns:

Incearca sa faci cat mai rar acest lucru, doar cand se blocheaza laptopul...Iti poti arde hardwarul... Funda?