| xSega a întrebat:

Am schimbat placa video la calculator (radeon 7770) si de atunci câteodată în jocuri se face ecranul alb sau gri sau albastru si se aude un sunet intermitent, calculatorul nu se stinge dar nu mai pot face nimic până nu îl sting din buton, poate fi sursa de vina? E de 350w si e cam veche

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

1. Verifica sa aiba si placa de baza PCI Express x16 3.0 asa cum are placa video.
2. Verifica rezolutia placii video ca sa nu fie mai mare sau mai mica decat a monitorului.