| Rj a întrebat:

Are cineva de aici Samsung Galaxy Y sa-mi zica niste pareri?

4 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Are unul din cele mai oribile ecrane inventate de omenire. Am vazut pietre din neolitic mai calumea decat el.
Are 133 ppi, oribil orbil oribil oribil

(Eu sunt un om care prefera un ecran calumea de cel putin 200 ppi, asta e parerea mea)

| QuadruplePersonality a răspuns:

Eu nu am, dar am vrut să-mi iau, însă un prieten care are ma făcut să renunţ la idee. în primul rând are camera de 2mp, care e foarte puţin pentru nivelul care ar trebui să-l aibă un telefon cu android şi touch. Adică e totuşi un model nou, ar trebui să aibă camera mai bună.
Un alt aspect ar fi că nu are o durată de viaţă prea lungă. Mai ales în cazul meu, căci nu ofer o mare grijă telefoanelor, mi s-ar strica in 2-3 luni laughing. Plus că bateria nu rezistă prea mult.

| CapitanuSemafor a răspuns (pentru QuadruplePersonality):

Ai dat cele mai tampe motive.
Camera de 2 MP nu are nicio treaba cu faptul ca este modern, cu android si cu touch. Are o camera de 2 MP fiindca trebuia sa fie ieftin si oricum nu prea ai ce face cu camera de la telefon, decat daca esti o pitzipoaca inculta care isi face poze in baie si care trebuie arsa pe rug imediat ce este prinsa.
Nu detin unul si nu as vrea sa detin unul (ecranul e oribil si nu suport asta, cum am mai spus) dar dupa specificatii la 1200 mAh, 850 ore stand-by in 2G si 540 ore in 3G impreuna cu 17 ore talk time in 2G si 6 ore in 3G mi se par niste valori mai mult decat bune.

| QuadruplePersonality a răspuns (pentru CapitanuSemafor):

Ai degeaba 200 mAh, 850 ore stand-by in 2G si 540 ore in 3G impreuna cu 17 ore talk time in 2G si 6 ore in 3G dacă nu îţi rezistă mult bateria. Doar dacă eşti un forever alone şi stai numai în casă cu încărcătorul în priză. Mă rog, tu eşti cunoscătorul în domeniu aici ^^.
Şi nu trebuie să vrei un telefon cu o cameră bună doar ca să îţi faci poze în baie, îmi pare rău de tine dacă consideri asta.