| Ionut_sterie_1991 a întrebat:

Are cinewa windows 8 instalat pe pc, asi dori sa stiu cum se misca si ce cerinte are

2 răspunsuri:
| oracolu12 a răspuns:

Eu l-am rulat pe:
Intel Celron M 1.40 Ghz
Video:S3G/Via Unichrome 64 mb
Audiobig grinX9 Realtek
RAM:1 GB DDR Laptop 480-pin
Si imi merge bine. Daca ai un PC mai bun o sa iti mearga si mai bine.
Eu nu ti-l recomand fiindca are o intervata pacatoasa. Daca nu ai destula experienta in programare sau vrei un sistem de operare pentru gameing si media iti recomand Windows 7 sau Windows Xp. Sper ca te-am ajutat.

| Ionut_sterie_1991 explică (pentru oracolu12):

Am vreo 5 ani de experienta, si am avut si xp instalat dar de o perioada buna folosesc win 7, am tot auzit ca win 8 se misca mai bine si in privinta pc-ului nu imi fac probleme, 4 gb ram ddr 2 nVIDIA geforce 8400gs 1gb.