| Monimoni66 a întrebat:

Are cumva cineva o idee cum as putea sa bag la incarcat bateria externa * Pom Gear Power2Go 10,400 MAH Mobile Rechargeable Battery *? Pt ca am încărcat telefonul de câteva ori si acum e nevoie sa o bag la incarcat si nu imi arata ledurile aprinse, ca și cum încarcă. Sa o fi vreo problema ca nu e din românia sau ceva? o avea vreun încărcător diferit?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Las-o mai mult in priza. Am si eu una din Anglia cu 4 leduri, altfel decat a ta. Cand este descarcata are doar un led aprins, apoi in timp se aprinde cate unul pe masura ce se incarca. Cand e full ledurile sunt stinse. E prima data cand o incarci?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se foloseste cablul cu care incarci telefonul. Numai ca invers. Cel care intra in telefon il bagi la baterie iar celalalt intr-un incarcator in priza. Poate este prea descarcata si de-aia nu se aprind ledurile. Desi unul ar trebui sa se aprinda. Mai tine-o in priza, poate se aprind mai tarziu. Sau incearca alt cablu sau incarcator.

| Monimoni66 explică (pentru darrio2007):

Dar am băgat încărcătorul in priza si in baterie (capătul mic cum s ar spune) si nu mi se pornesc ledirile. Doar dacă apas pe butonul ala pâlpâie un bec (din cele 4)si se stinge dupa singur acest led. O avea nevoie de vreun alt încărcător sau nu stiu, ea nu se gaseste in Romania cred. Si am primit o mai acum

| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

P.S. Cand este la incarcat nu cand este descarcata are un led aprins.

| Monimoni66 explică (pentru darrio2007):

Da, prima data cand o încarcă. Fix acum am rezolvat problema. Pot sa o încarc in 2 moduri ( si cu încărcător tip c, si cu mufa normala) doar ca încărcătorul meu( de Samsung) pur si simplu iesea, nu stătea în baterie laughing am bagat-o cu un alt încărcător si acum se aprinde cate un led pe masura ce încarcă

| darrio2007 a răspuns (pentru Monimoni66):

Ok. Bine ca s-a rezolvat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Monimoni66):

Las-o mai mult in priza. Am si eu una din Anglia cu 4 leduri, altfel decat a ta. Cand este descarcata are doar un led aprins, apoi in timp se aprinde cate unul pe masura ce se incarca. Cand e full ledurile sunt stinse. E prima data cand o incarci?

| anonimg a răspuns:

Nu am folosit așa ceva; deocamdată.
Dar dacă nu mă înșel, în funcție de cât de mare este capacitatea acumulatorului, poate să dureze încărcarea lui și 6 ore. Deci de-abia după 1-2 ore să se aprindă un led.

| Bossdeanonim12 a răspuns:

Salut! Sub acel led, beculet, ce e el. Ai un uncatcator de tel. Baga acolo ca si cum ai incarca telefonul.