| katherine09 a întrebat:

As dori sa imi cumpar un stick din acela cu internet, modem parca se cheama, dar nu stiu care sa aleg. Am auzit ca ar fi bune cele de la Cosmote si Vodafone. Ma intereseaza sa mearga destul de bine internetul, sa pot sa descarc din cand in cand un film, o melodie la un pret nu prea mare. In primul rand cam cat ar costa stickul si internetul pe luna? Si care firma sa o aleg?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Bine ai gandit! Poti alege unul de la Vodafone sau cosmote dar ca sa stii exact care e mai bun mergi la unul din magazine si ii spui ca ai vrea sa cumperi un modem pentru internet si sa se uite daca ai ACOPERIRE 3G (trebuie sa-i dai adresa ta ), mergi la amandoua si care zice ca ai acoperire mai buna aia o alegi.
Acum sa revenim la pret : modemul te va costa 200 roni si va fi inclus in pret si 3gb volum transfer de net. Cu alte cuvinte asa se masoara cat stai pe net, iar cat consumi atat platesti!
Acum daca zici ca vrei sa descarci si filme atunci vei descarca 1-3 filme si adio 10 euro!
Asta a fost varianta FARA ABONAMENT! Daca vrei sa poti sta pe net mai mult sa descarci si filme atunci va trebui sa cumperi modem pentru net CU ABONAMENT! O sa te coste c-am intre 80 si 100 roni pe luna!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi semnalul unde ai nevoie de cel modem!
Pa, pa.