| Denisa60 a întrebat:

As dori sa imi imbunatatesc Pc`ul, as vrea sa incep cu placa video

Am:
NVIDIA GeForce FX 5200
AMD Sempron Processor 2600+ 1. 6 GHz
RAM :512 MB

Ce sa schimb la el pentru. a fii mai bun?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

E depasit rau.....nu se merita sa mai bagi bani in el!
Mai degraba il vinzi si iti faci un pc pe bucati!
Si anume :
procesor Intel i3
Placa video nVIDIA 560 gtx
http://www.go4it.ro/......d-7921225/
hard de 1-2 tb
rami : macar 4 gb...etc

Adica, nu se merita sa bagi bani intr-un pc depasit de milenii ...cand iti poti face unul pe bucati de la 0, si scapi mai ieftin

| Denisa60 explică (pentru Apache):

Crezi ca as ajunge undeva la acelasi pret, daca il vand pe cel actual?

| Apache a răspuns (pentru Denisa60):

Nu...nici vorba, nu daca vrei un pc bun!
La ce ai tu acolo ..ai noroc daca scoti 500 de lei pe el!
Ca sa iti faci un pc bun in schimb...iti trebuie cam 2000 de lei

| Denisa60 explică (pentru Apache):

Pff...am inteles, multumesc mult de tot happy

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa schimbi totul: procesor cu cel putin 2 nuclee, de peste 2 GHz, memorie RAM de cel putin 2 GB, o placa video de 1 GB si nu se stie daca sunt compatibile cu placa de baza pe care o ai si atunci ar trebui schimbata si aceasta. Mai bine ia un calculator nou, unul satisfacator este in jur de 1. 000 lei. Numai bine!

| virusake a răspuns:

Nu mai gasesesti aproape nimic compatibil cu aceasta platforma, deci daca nu te mai multumeste, iti sugerez sa vinzi tot si sa cumperi ceva din generatia actuala.

| imaqtpie a răspuns:

Tot trebuie...

| valentingb a răspuns:

Mai pune ceva memorie ram, macar 2 gb, dar peste 3 e ok

| IulianP a răspuns:

Nu ai ce schimba, pentru ca este foarte vechi.
Nu merita sa mai bagi bani intr-un asemenea sistem.