| Shi_Atat_Raul_1996 a întrebat:

As dori sa imi spuneti toate piesele pentru un calculator de gamming ( sa mearga absolt toate jocurile la hight 2000-2015 ) nu conteaza pretul!

Răspuns Câştigător
| enemircea39 a răspuns:

Eu am un PC de Gaming.
3000€ a fost prețul total.
Am montat pe el: Intel Core i5-4440 de 3.1 GHz
Placa video NVidia GeForce GTX 970
Placa de baza Gigabyte Z97N-Gaming 5 Socket 1150
Și 3 TB memorie.
Merge Battlefield 4 cu toate setările la maxim.
Ce îți mai recomand e un procesor cu mai mult GHz.
Gen unul de 3.60 ori un AMD de 4.0 GHz.

8 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Nu stiu daca o sa-ti mearga vreunul la hight. Dar jocurile din 1999 nu te intereseaza? au aparut si atunci destule bune, sau te multumesti ca cele dinainte de 2000 sa-ti mearga la low?

| Shi_Atat_Raul_1996 explică (pentru CinevaNou):

Imi pare rau ca ai raspuns sau ca te-ai nascut!

| CinevaNou a răspuns (pentru Shi_Atat_Raul_1996):

Si eu care ma asteptam sa-ti para rau ca esti atat de prostanac incat nici nu stii sa te exprimi, fara sa mai pomenesc de scris corect sad

| Shi_Atat_Raul_1996 explică (pentru CinevaNou):

Pai tinand cont ca te-ai nascut dintr-un spertazoid ratacit, iesit din greseala pe langa prezervativ, o sa tin cont de parerea ta cand ai voi da lui maicata scrisorile de dragoste pe care i-le daruiesc zi de zi. Amin! Pace tie si lui maica-ta!

| T4zu a răspuns:

Daca nu conteaza pretul, arunca o privire peste http://www.cel.ro/wish/&wid=28488

Daca vrei doar pentru jocuri sau alte activitati mai secundare CPU Intel I5 e grozav, SSD => imbunatateste grozav viteza de boot, SO v-a functiona grozav pe el, iar SSHD este pentru capacitatea de stocare mai mare si are viteza imbunatatita fata de un HDD (se merita), RAM te poti multumi cu 8GB, In jocuri pe langa CPU cel mai important lucru este GPU, ti-am pus nVIDIA geforce gtx 780Ti SC (duce pana in prezent si va duce o perioada orice joc pe ultra) sau poti alege si nVIDIA geforce gtx 980 (din cate am vazut in teste este chiar si ea fb. http://www.cel.ro/......-256bit-l/ ), iar daca vrei sa iti schimbi sursa opteaza pentru ceva de la 299Lei in sus, restul sunt tentative ce te ispitesc si nu sunt de nici o treaba, e pacat sa risti cu sursa, am pus una buna in whislist. Sper ca te-am ajutat cu sfaturi si ti-am facut o idee, oricum esti liber sa te sfatuiesti cu toata lumea :), asta este parerea mea nu uita in gaming e nevoie de o placa video pe masura, un cpu pe masura, dar nu neglija sursa de alimentare.

| T4zu a răspuns (pentru T4zu):

Ce am scris aici este chiar un buget mare, dar vei juca jocuri cum se cade, pentru cel putin cativa ani.

| Shi_Atat_Raul_1996 explică:

Va rog spuneti-mi toate piesele deci absolut toate! Dar sa fie si compatibile!
Deci mai exact cu ultimele piese pentru PC+Gamming aparute!