| Caresshill a întrebat:

As dori sa stiu cum pot face ca sa "filmez" cu camera web si sa stochez intr-un folder ceva video-ul (programe si/sau instructiuni)
Aici as mai avea o problema, nu pot deschide programele executabile (.exe ), ceva solutii de remediat problema?

Răspuns Câştigător
| ITPlace a răspuns:

Salut!
Pentru prima parte, poti filma si selecta unde doresti sa fie stocate cu : WinAVI Video Capture, Windows Live Movie Maker ( oficialul de la Windows ), Debut Video Capture, SMRecorde. In cazul fisierelor exe, toate programele o sa fie executabile, ai drepturi de administrator daca cumva programul iti cere? ai incercat sa-i fortezi deschiderea cu un script.bat? firewall-ul nu le blocheaza cumva?
24/7 IT Support Center
www.it-place.ro

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
1. Ca sa filmezi intra pe webcamera.io
2. Click dreapta pe fisier, run as administrator, si daca nu merge, reinstaleaza windows-ul!
Pa, Pa!
Nu uita sa imi dai funda!

| muscleman a răspuns:

Ca sa deschizi.exe dai click dreapta si run as administrator.
pentru camera web incearca programul MyCam