| App_Vali_1998 a întrebat:

As vrea sa aflu care este maximul de memorie ram suportata de pc-ul meu...de asemenea vreau sa stiu si ce porcesor poate suporta maxim... Specificatiile din dxdiag:
-system manufacturer -viak8t
-sistem model - awrdacpi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Athlon XP (1500+ to 3000+) with 266/333MHz Front Side Bus,
- Barton (2500+ to 3200+) with 333/400MHz Front Side Bus.

| App_Vali_1998 explică (pentru anonim_4396):

As putea sa ii pun alt tip de procesor? As vrea un Intel xenon...trebuie sa tin cont ce ceva anume?

5 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Intri im my computer dai clik dreapta alegi proprietati si vezi acolo!winking

| App_Vali_1998 explică (pentru Latinmoon):

Eu folosesc windows xp si nu vreau sa vad specificatiile pe care le am deja... vreau sa aflu specificatiile maxime suportate de pc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe placa de baza ce scrie?

| App_Vali_1998 explică (pentru anonim_4396):

Placa de baza este modelul ep-8hdaiPro...am aflat de memorie...dar inca nu stiu ce procesor sa aleg