| SnapHMan a întrebat:

As vrea sa bag in pc o placuta de 2GB.Eu am procesorul Intel Core 2 Duo CPU de 2. 4GHZ, am 32 bit, placa video Nvidia GFORCE 8600 GT. Vreau sa stiu daca "Memorie Kingmax DDR III 2GB, 1333MHz" e compatibil cu pc meu.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

2 x DIMM, Max. 4 GB, DDR3 1333(O.C.)/1066/800 Non-ECC, Un-buffered Memory
Dual Channel memory architecture

4 x DIMM, max. 8GB, DDR2 1066*/800 / 667 MHz, non-ECC, un-buffered memory
Dual channel memory architecture

Daca ai 2 gb mai poti adauga inca 2 gb ddr3 1333 mhz

7 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Cata memorie RAM ai acum? Intra in Bios si vezi la ce frecventa ruleaza. Daca vrei sa configurezi memoriile dual channel este recomandat ca memoriile sa fie identice.

PS: specifica-ne si placa de baza daca nu te descurci.

| SnapHMan explică (pentru Dreamer):

Acum am 2GB Ram

| Dreamer a răspuns:

Intra in Run scrie dxdiag si spune-ne ce iti scrie la System model.

Ai 2 Gb RAM. Bun, dar ce model, ce frecventa?

| SnapHMan explică (pentru Dreamer):

P5KC.Asta scrie la System model

| SnapHMan explică (pentru Dreamer):

P5KC.Asta scrie

| Eclipse a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi ce placa de baza ai, asa nu imi pot da seama daca faci bine sau nu.

| SnapHMan explică (pentru Eclipse):

Nu stiu cum se numeste. Unde pot afla asta?