| Bulbi a întrebat:

As vrea sa iau acest sistem 5.0 http://www.altex.ro/boxe-5-0-akai-ss007a-2011c si am vrut sa va intreb daca este potrivit pentru muzica in general si uneori pentru jocuri si filme.Si as vrea sa mai intreb daca este 5.0 are bas sau va trebui sa cumpar separat?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Are și bas și tot ce-ți trebuie ca „să spargi geamurile" cu sunetul, și prețul e decent comparativ cu calitatea oferită. Difuzoarele de joase(bas) sunt cel mari de la boxele mari.Succes

| Bulbi explică (pentru DeyCj):

Se pot conecta direct la PC sau am nevoie de statie sau amplificator?

| Utilizator1234 a răspuns:

Daca le vrei pe post de mobila (unde s-ar descurca cel mai bine), n-ai nevoie de amplificator. Daca vrei sa mai scoata si niste zgomote, le trebuie amplificator, ca-s pasive.

In general, boxele sunt niste pocnitori. Or fi decente pentru filme sau jocuri. In primul rand pentru muzica n-ai ce face cu sisteme multicanal. In al doilea rand, chiar si pe stereo Akai-urile contemporane sunt jalnice.