| Lowly a întrebat:

As vrea sa imi cumpar alt telefon. Dintre iPhone 5 si Samsung Galaxy S3 ce imi recomandati si de ce? Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Marian1111 a răspuns:

Parerea mea este ca Samsung Galaxy S3 este cu mult peste iPhone 5, avand in vedere procesorul Quad Core al S3-ului fata de cel Dual Core al iPhone-ului.Pe langa asta la S3 ai slot pentru card de memorie, pe cand la iPhone nu.La asta se adauga si multitudinea de functii pe care a adus-o noile versiuni de android pe S3, pe cand la iPhone nu prea ai parte de noutati.Si mai este si diferenta foarte mare de pret, care este inexplicabila!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Iphone.

| Soryn2244 a răspuns:

Sincer Iphone 5 este cu mult mai bun ca s3 si ca soft si ca securitate si la jocri mai ales noul ios7 woow android nu este nimic pe langa el.Si crede-ma am facutniste teste cu iphone5 si s3 si la jocuri filme programe Iphone5 se descurca mult mai bine mai ales la iphone ai o facilitate mare poti folosi telefonul ca peo telecomanda de televizor aplicatia se gaseste in appstore costa cam 1, 5e dar merita mai ales daca ti-ai stricat telecomanda la televizor.Si nu conteaza procesorul conteaza cum ruleaza procesorul exemplu am un procesor Intel i5 dar i5 meu e mai slab ca un dual core si pretul o sa vezi ca merita mai ales dupa ce il ti in mana si vezi cum lucreaza si cum se comporta

| valentino52 a răspuns (pentru Soryn2244):

E adevarat dar daca tot vrea sa isi cumpere sa mai astepte pana in decembrie si sa cumpere 5s-ul sau 5c-ul care va costa cam 3000 de lei cand apare pe piata din moment ce 5-ul costa acum in jur de 28. Iphone 5 este singurul telefon din seria Apple care nu se mai fabrica la un an de la aparitia lui (dovada ca a fost un esec - mai ales varianta pe negru care se ia vopseaua). Cand era I4 si a aparut 4s, a continuat sa se fabrice si sa existe posibilitatea e a cumpara nou din magazin si I4, si 3gs. Cand a aparut 5-ul au scos 3gs-ul de pe piata si a ramas de ales intre I4, I4s si I5. Acum ca a aparut 5s-ul, 2 modele au fost retrase: I4 si I5, si se fabrica I4s, I5s si I5c. Daca tot au scos 2 modele noi miscarea logica ar fi fost sa retraga de pe piata Iphone 4 si 4s-ul care sunt modele mai vechi nu? Ce motiv ar fi avut sa retraga Iphone 5? De asta nu recomand 5-ul.

| Marian1111 a răspuns (pentru Soryn2244):

Si pe Galaxy S3 poti sa-ti instalezi aplicatia de telecomanda, pe langa asta, nu stiu cine ti-a spus tie ca procesorul nu tine de rularea aplicatiilor intr-un telefon, din contra conteaza! El ajuta la rularea jocurilor, browsing si alte aplicatii...

| KillerGremory a răspuns:

Ambele sunt telefoane bune dar nu stiu diferenta dintre platformele IOS si Android dar S3 e mai sigur din cauza vesnicei probleme la bateria Iphone