| dydy22 a întrebat:

As vrea sa imi fac si eu o casa, Pereti exteriori as vrea s ai fac din BCA si cei interiori as vrea sa i fac din rigips este mult mai bine asa scap de umezeala se incalzesc mai repede tine cald iarna si vara racoare si ies si niste pereti drepti, As dori raspunsuri de la un meserias daca exista pe aici sau chiar si niste pareri din partea altora, care nu cunosc sa vada aici http://www.youtube.com/watch?v=OWAf3dBtxj4

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cu privire la rigips, ai dreptate. Iti ies peretii perfect drepti. Daca ii face un meserias bun. Ca, lucrind in domeniu, am vazut din nefericire si pereti f strimbi de rigips. Nu te asigur insa ca vei scapa de umezeala daca iti faci peretii exteriori din BCA. Daca dai cu lavabil si iti pui termopane, acestea doua sunt "moartea peretului", cum zic zugravii. Ele sunt responsabile in peste 90% din cazurile de igrasie sau umiditate excesiva in casa.

| manole311 a răspuns:

Bu, si ce raspunsuri vrei? nu ai pus nici o intrebare.Ai zis doar ca vrei casa...