| Constantin_Razvan_2000_gGFD a întrebat:

As vrea sa mi achizitionez un laptop Lenovo t410 procesor i5 520 M 2, 4 Ghz, 4 gb ddr3, pleacă video Intel hd graphics 1440x900 rezolutie, o parere as vrea despre aceasta placa video, n am avut si as vrea sa stiu cum se comporta in general la jocuri.
Multumesc

2 răspunsuri:
| xByte a răspuns:

Este placa video integrata in procesor, si este extrem de slaba de altfel. Daca te intereseaza doar jocuri in browser, atunci este ok, pentru altceva nu prea pot sa o recomand.

| TheDuck a răspuns:

In general placile integrate nu sunt bune pentru jocuri. O sa poti juca totusi jocuri precum SAMP, CS GO, LoL, dar nu te astepta sa ruleze jocurile noi aparute.