| blablabla2000 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o tableta si am cateva intrebari:
1. La tablete se pot pune cartele de telefoane?
2. Cum as putea sa-mi bag internetul pe tableta? Cu modem? Dati-mi un exemplu de companie de internet care sa aiba acoperire cam... in toata tara.
Dati-mi raspunsuri mai detaliate va rog, mai ales la 2. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Exista tablete care au incorporat 3G si da poti pune cartele in ele si sa le folosesti ca pe un telefon normal (sa poti suna, sa scrii mesaje etc.) dar sa poti folosi si internetul prin 3G. o astfel de tableta pe care ti-o recomand este http://www.samsung.com/......3100TSABTU

5 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Http://www.emag.ro/......E1HFNBBBM/

e cea mai smechera tableta telefon vezi si procesorul Intel atom :D

| blablabla2000 explică (pentru soul2soull):

Doamneee ce copii. Ti-am zis eu sa-mi dai tu mie tableta? Stiu ce tableta sa-mi iau. Vreau raspuns la intreabari.

| soul2soull a răspuns (pentru blablabla2000):

Pei si unde scrie ca vreau sa-ti dau tableta?

si legat de internet pe tableta atata timp cat e tableta telefon nu cade de la sine ca suporta 3G?

| hp8510p a răspuns:

1.Nu la toate.Sunt variante doar cu WiFi si unele cu WiFi+3G.Cele cu 3G poti baga cartela in ea pentru folosirea internetului prin 3G.
2.Ce-am spus sus...Iti trebuie o cartela cu internet pe ea.Eu folosesc de la Orange si are viteza buna

| blablabla2000 explică:

Legat de internet, ii pot pune un modem ceva nu? Ca sa ma pot duce oriunde cu ea si sa am internet nu doar wi-fi in camera. Si dupa ce sa ma ghidez cand iau una? Fundaa