| DOLFY a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot deschide o pardita la windows xp cand ancer sa o descid îmi cere sa o deschid cu niste programe care nu îmi merg si nu mi se deschide normal

5 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Partitie?
daca nu poti deschide o partitie sau esti cumva limitat, pot exista trei cauze:
1. Te-ai virusat si trebuie sa scanezi sistemul (recomand Mallwarebytes) - probabilitate 99%
2. Ai parolat partitia - nu cred, pentru ca folosesti XP - probabilitate 0.5%
3. Partitia are alta extensie decat cea cunoscuta de Windows - a fost folosita pentru Linux sau OSX - dar exista mici sansa sa fie asa.

Pariaza pe varianta 1

| DOLFY explică (pentru Freddie23):

Dupa exac ce am reinstala windows xp a doa oara can l-am deschis nu imi mergea si am si antii virus sa zicem ca ar fi vrusat cand ancerc sa deschid orce fel de partita anfara de c care imi merge celelalte imi cere sa le redau cu alt program imi spune open with si imi reda lista cu programe care le am an calculator Adobe torend media pleia nero etc... cu alea nu le pot deschide este doar un singur program winRAR arhiva da ala nu-i prea bun antelegi?

| Freddie23 a răspuns (pentru DOLFY):

Da, iti vede partitia ca pe un mediu multimedia.
Cauta si descarca pe langa malwarebytes si Dr. WEB, apoi scaneaza cu astea doua programe computerul.
Cred ca o sa fii surprins si o sa vrei sa iti schimbi antivirusul!

| DOLFY explică (pentru Freddie23):

Da partita cu ce program dtrebuie sa mi se deschida?

| DOLFY explică (pentru Freddie23):

Trebuie sa mi se deschida cu multimedia sa asa simplu cu un folder?